RPA

RPA Nedir?

rpa nedir

Bu blog yazımızda “RPA Nedir?” sorusunu açıklayacağız. RPA ile ilgili blog yazılarımızda RPA ile ilgili geniş bilgi sahibi olabilir, mevcut uygulamalardan örneklere göz atabilir, işiniz ve kurumunuz için fayda yaratacak RPA çözümlerinden haberdar olabilirsiniz.

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), dijital iş süreçlerini otomatikleştirmek için kendi sanal robotlarınızı oluşturmanızı sağlayan, basit ve güçlü bir otomasyon yazılımıdır. RPA rutin, yüksek hacimli, kurallara bağlı işleri; düşük maliyet, hatasız işlem ve yüksek hızla yürütülmesine olanak sağlayan bir sistemdir.  Yazılım robotlarını, sanal çalışanlarınız olarak düşünebilirsiniz. Verimliliğinizi azaltan, yaratıcılık ve inisiyatif gerektirmeyen, yoğun emek ve zaman alan, tekrarlayan günlük işlerinizi sanal işgüçleri ile otomatikleştirebilirsiniz.

Yazılım robotları, tekrarlayan çeşitli görevleri tamamlamak için diğer sistemlerle iletişim kurarak, işlemleri tetikler. RPA robotları insan kullanıcı eylemlerini taklit edebilir, tıpkı insanlar gibi herhangi bir sistem veya uygulamayla etkileşime girebilirler. Robotlar; kopyala-yapıştır işlemlerinden veri okuyup işlemeye, analizden raporlamaya kadar pek çok görevi yerine getirebilirler.

Sanal çalışanlar, kendilerine atanan görevleri her seferinde aynı şekilde yapmaya ve işlemleri tamamlamaya odaklıdır. Bu çalışanlar, hata yapmazlar, yorulmazlar, unutmazlar, aynı işlemi tekrar tekrar yapmaktan hiç sıkılmazlar.

Rutin işleri RPA’nın üstlenmesi, çalışanlarınıza katma değerli ve inisiyatif gerektiren görevlere odaklanabilmek için zaman kazandırır. RPA’nın dinamik yapısı sayesinde, hiçbir teknik bilgisi olmayan çalışanlar dahi, kendi iş akışlarını kolaylıkla otomatikleştirebilirler.

TinkData olarak 35 senelik Bilişim Sektörü tecrübemiz ile, var olan süreçlerinizi etkin şekilde analiz ettikten sonra size en uygun olan RPA çözümlerini belirliyoruz ve çok kısa sürede implemente ederek, yatırımınızın geri dönüşünü maksimize ediyoruz.

RPA nedir sorusunu yanıtladıktan sonra, RPA ile ilgili daha geniş bilgi edinmek için yazılarımızı takip edebilir, her türlü soru ve aklınıza gelen RPA ile ilgili her şey için bize danışabilirsiniz. TinkData ekibi olarak her zaman yardıma hazırız!

Size özel

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dahası:RPA