IOT

IoT Nedir?

IoT Nedir

 

Bu yazımızda “IoT Nedir?” sorusuna cevap arayacağız ve aynı zamanda TinkData’nın sizin için geliştirdiği TinkData IoT Framework’ten bahsedeceğiz. TinkData IoT framework sayesinde tüm endüstriyel ekipmanlarınızı bağlayıp, yönebilir, TinkData kod kütüphanesini kullanarak işletmenize özel IoT uygulamalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.  

TinkData IoT Framework Nedir? 

IoT Framework; web tabanlı hizmetler, web tabanlı kaynaklar ve web API’ler dâhil olmak üzere, tarayıcı tabanlı uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için tasarlanmış yazılım paketleridir. IoT Framework farklı endüstriyel protokolleri kullanan tüm makine verilerini kolay bir şekilde buluta taşımanızı, Tasarım Stüdyosu ile bu verileri kullanarak ihtiyaçlarınıza özel dikey IoT uygulamaları geliştirebilmenizi veya mevcut saha uygulamalarınızı buluta taşımanızı sağlayan bulut tabanlı bir çerçeve yazılımıdır.   

TinkData IoT Framework; veri toplama, görselleştirme ve analizi ile birlikte makine öğrenmesi gibi ileri seviye analitik araçları dahil tüm gereksinimleri bir arada sunar. 

TinkData IoT Framework ile endüstriyel verilerinizi görselleştirebilir, analiz edebilir, uygulama geliştirebilir veya hazır kod kütüphanesinden yararlanarak ekipman verimliliği izleme, kestirimci önleyici bakım, reçetesel analizler vb. uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.  

Günümüzde pek çok farklı endüstri kolunda faaliyet gösteren firmalarda yaşanılan ortak problem, çok sayıda ve birbirinden farklı türde endüstriyel protokol ile çalışan ekipmanların verisini toplayamamak veya bu verilerden gerçek anlamda faydalanabilmeyi sağlayacak bulut ortamına aktaramamaktır. Bu nedenle firmalar üretim sahalarını uzaktan izleyebilme ve yönetebilme gibi bugün artık olmazsa olmaz haline gelen temel gereksinimlerin yanı sıra, bu verilerden anlam çıkarabilecek ve plansız ve arıza kaynaklı duruş sayılarını azaltabilecek, planlı ya da plansız duruş sürelerini kısaltabilecek ve nedeni bilinmeyen arızalardan kaynaklı zaman kayıplarının önüne geçebilecek çözümlerden mahrum kalmaktadırlar.  

TinkData IoT Framework, tüm bu sorunları giderebilmeniz için endüstriyel verileri kolay ve hızlı bir şekilde buluta aktarmanın yanında, makine öğrenmesi algoritmaları kullanarak kendi kendini optimize eden ve dijital dönüşümünü en ileri seviyede tamamlamış bir üretim tesisi oluşturmanız için gerekli tüm altyapı ve araçları size sunar.  

IoT nedir sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazımızda aynı zamanda sizlere TinkData IoT Framework’ü de tanıtmak istedik. Şirketinizin tüm IoT ihtiyaçları için hemen bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz!

Size özel

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir